Menu
Městská část Praha Šeberov
Městská část
Praha
Šeberov

Zařadili jsme pro vás v "Informacích" novou záložku "Podnikatelé a firmy" s možností inzerce pro místní i externí inzerenty.

Zvýšená majetková kriminalita v Hrnčířích

Zvýšená majetková kriminalita v Hrnčířích 1

Upozorňujeme občany na zvýšení kriminality – vykrádání zahradních domků, garáží a nezabezpečených nemovitostí v naší městské části. Jedná se především o oblast Hrnčíř. Krádeže probíhají v různých časech i během dne.

Upozorňujeme občany na zvýšení kriminality – vykrádání zahradních domků, garáží a nezabezpečených nemovitostí v naší městské části. Jedná se především o oblast Hrnčíř. Krádeže probíhají v různých časech i během dne. Nejčastěji si zloději odnáší zahradní techniku, kola, nástroje, které najdou buď v nezamčených kůlnách nebo odložené na zahradě.

V několika případech se snažili vykrást i rodinné domy. Většinou to dopadlo tak, že zloděje zahnal spuštěný alarm nebo je „vyrušili“ majitelé domu, kteří byli v tu dobu v jiné části domu. Prosíme, pokud se vám něco ztratí nebo vyrušíte zloděje, vše hlaste Policii ČR na lince 158 nebo na obvodním oddělení tel. 974 887 700. Víme o případech, které poškození na policii nenahlásili.

Policie ČR nám potvrdila, že se meziroční nárůst kriminality obecně v naší Městské části Praha Šeberov ztrojnásobil. Bohužel, od května 2023 evidují zásadní nárůst krádeží vloupáním v právě v oblasti Hrnčíř.

Poprosili jsme Policii ČR i Městskou policii o zvýšený dohled po celé městské části, který již provádí po celých 24 hodin.

Apelujeme na občany, aby zabezpečovali své nemovitosti. Zamykali domy, zahradní domky, garáže, nenechávali zahradní sekačky, nástroje, kola apod. volně na zahradě. Pokud máte možnost použití zabezpečovacího zařízení, učiňte tak. Některá zabezpečovací zařízení nabízejí i možnost nočního zakódování prostor, kde se majitel nepohybuje, využijte toho.

Čím míň možností zlodějům dáme, tím se jich rychleji zbavíme.

Datum vložení: 28. 6. 2023 22:06

Informace

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
nahoru

Projekty