Uzavření podchodu pod dálnicí D1 mezi Šeberovem a Kateřinkami - aktualizace

04.11.2021

 

Dne 16. 7. 2021 byl uzavřen pevnou zábranou kvůli dlouho avizované stavbě protihlukové stěny na stávajícím valu průchod pod valem a dálnicí D1 mezi Šeberovem a Kateřinkami směrem do Milíčovského lesa. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic, zakázku řádně vysoutěžila firma Samson Praha s termínem prací od 1. 6. do 31. 10. 2021. Stavba protihlukové stěny je nutností vzhledem k nárůstu intenzity dopravy na D1 a tím zhoršujícímu se hluku v obytných domech v blízkosti dálnice v Kateřinkách.

Klády před podchod umístil zhotovitel stavby, a to zcela v souladu s plánovaným postupem prací. Mezi protihlukovým valem a dálnicí D1 vznikne dočasná komunikace pro těžkou techniku, klády jsou tam jako ochrana stávající cesty, dle potřeby budou přisypány, aby se váha stavebních strojů rozložila a stávající stavební prvky se neponičily. S dodavatelem stavby bylo dohodnuto, že průchod nechají průchodný/průjezdný co nejdéle to bude možné, což se také stalo. V polovině července firma Samson Praha zahájila stavební práce v části, ke které se s těžkou technikou dostanou pouze tehdy, když uzavřou průchod. Dále označila uzavření průchodu, a to z obou stran v dostatečné vzdálenosti před uzavírkou včetně vyznačení náhradní trasy.

Z Kateřinek do Šeberova a opačně se cyklisté a chodci nyní mohou dostat bohužel pouze přes opatovskou křižovatku nebo delší trasou po Formanské ulici na Průhonice a polní cestou směrem na Rozkoš a dále na Šeberov.