Oprava dálnice D1 u pražského Chodova

31.07.2019

Koncem července začaly na dálnici D1 v km 2, 3 až 11,2 opravy. V daném úseku bude postupně kompletně opraven povrch dálnice a pracovat se bude i na odpočívkách v místě. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD za 210 dní (část v roce 2019 a část v roce 2020). Dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky, sanaci mostů, k opravě odvodnění, dílčím opravám podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení. Pracovat se bude také postupně na dvou odpočívkách v místě (jedna letos a druhá v příštím roce).

S postupem stavebních prací se bude měnit dopravní opatření v místě. Doprava bude vedena převážně v režimu 2+1+1 jízdní pruh. Kvůli prováděným pracím byl v první fázi uzavřen také sjezd a nájezd na dálnici Šeberov - Chodov a byly vyznačeny objízdné trasy. Na konci srpna pak bude několik dní uzavřena větev z D0 na Brno a doprava povede po vyznačených objízdných trasách.

Uvedené práce jsou naplánovány do října 2019. Následně bude provoz v místě plně obnoven na zimní přestávku. Další fáze prací pak proběhne v létě 2020.