Baráčnická rychta v Hrnčířích

30.06.2018

Stávající nájemce Baráčnické rychty Dům dětí a mládeže - DŮM UM dal k 31.3.2018 výpověď z nájmu. Novou správkyní rychty je od 1. dubna občanka Hrnčíř paní Kateřina Carrillo Ugalde. Kontakt na ní je: tel. 723934450, e-mail info@baracnicka-rychta-hrncire.cz. Pokud si tedy budete chtít pronajmout rychtu na jakoukoliv aktivitu, obracejte se nyní již přímo na ní. Nová správkyně bude mít také na starosti webové a FB stránky rychty. Facebooková stránka Baráčnická rychta Hrnčíře už je funkční. Zde se můžete dozvědět všechny aktuální informace o aktivitách v Baráčnické rychtě, dokud nebudou zprovozněny webové stránky. Proto dejte https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f55/1.5/16/1f44d.png FB stránce Baráčnická rychta Hrnčíře nebo se staňte jejím sledujícím a budete o všem informováni.

Na všechny kurzy se můžete přijít podívat a individuálně se domluvit s lektorem na účasti nebo kontaktovat jednotlivé lektory pomocí e-mailu nebo telefonicky.

Členové Klubu aktivních 55+ mají nárok na příspěvek na úhradu jakéhokoliv cvičení v Baráčnické rychtě ve výši 50% v případě, že uhradí kurzovné min. na jedno pololetí a budou mít min. 80% docházku.

 

Pozvánka na CVIČENÍ v Baráčnické rychtě S ROMANOU

 

Již desátým rokem pravidelně každé pondělí od 18.30 a ve čtvrtek od 17.30 cvičíme sportovní systémy EFPE, což jsou jednoduše řečeno hodiny, které do sebe zapadají, a přitom v každé trénujeme jinou oblast našeho pohybového aparátu. Trénink kardiovaskulárního systému a hlubokých trupových svalů v hodinách aerobiku a stepu, trénink svalové síly, svalové vytrvalosti a hluboké trupové svalstvo v hodinách EMP a Weights. V neposlední řadě se zabýváme také skeletem. Ve čtvrtek střídáme hodiny dynamického strečinku, kde mobilizujeme klouby a zlepšujeme pružnost svalů a šlach se zdravotním cvičením zaměřeným na záda, kde mobilizujeme (rozhýbáváme) páteř, zlepšujeme její stabilitu a rozvíjíme cit pro vzpřímené držení těla. Na každý měsíc posílám rozpis hodin. Info o systémech je na www.efpe.cz .V případě zájmu mne kontujte a já vám k rozvrhu povím více. Přijďte udělat něco pro své zdraví a rozšířit náš prima kolektiv. V létě také cvičíme venku. Těšíme se na vás! ;-)

Romana Pospíšilová

602299385

Zkušená lektorka Petra Brejchová vás srdečně zve na 2 kurzy JÓGY do Baráčnické rychty v Hrnčířích:

Pondělí 19:45 – 20:45

Lekce je v pomalejším tempu, vhodná pro ty, kteří chtějí své zdraví postavit na pevných základech, hledají klid a chtějí se naučit relaxovat.

Tělu, které během svého vývoje získalo nevhodným životním stylem negativní pohybové stereotypy, opět vrátíte zdravé pohybové návyky. Nápravou provádění pohybu, odstraníte špatné držení těla i jeho bolesti. Rozprouděním životní energie získají vnitřní orgány a celé tělo sílu k regeneraci. Prací s myslí se uvolníte na fyzické úrovni, odejde napětí a nastane hluboký klid. Budete se cítit vitální a vaše imunita nebude kolabovat pod tíhou stresu.

Čtvrtek 19:45 – 20:45

Cvičením si dáte pěkně do těla, ale pak si budete vědomě užívat rovnováhu mezi vydanou a načerpanou energií. Pravidelným cvičením se srovnáte a zocelíte. Získáte štíhlou postavu, ploché bříško, pevné hýždě a mladistvý vzhled.

Máte individuální potřeby? Objednejte si soukromou lekci!

Cvičební sál má omezenou kapacitu, rezervujte si, prosím, místo. Rezervaci místa na skupinové lekce a objednávání soukromých lekcí provádějte na tel. 603 101 840.

 

Úterní lekce JÓGY od 10:30 vede Bc. Kateřina Matyášová Stryková DiS

Bývalá reprezentantka ČR v moderní gymnastice a solistka dnes již legendární skupiny UNO. Tančila v mnoha tanečních a muzikálových projektech v ČR i v zahraničí : Nikita, Šach Mat, Romeo a Julie, West side Story, Drakula, Brouci, Keep Cool, Hank Hoover, Tabaluga Peter Muffay, Cats, Kleopatra....

Vystudovala obor sportovní a kondiční specialista a ZTV na VŠTV Palestra, je certifikovaným lektorem hatha jogy a sama se věnuje praktikování ashtanga jogy a jejím dynamickým směrům.

Jejími učiteli byli Dalibor Štědronský, Danny Paradise, Bobbi Misiti, Andrew Eppler, Kamal Singh...

 

CESTA TAI CHI S DĚTMI 3-6 let

Skvěle se rozběhl dětský pohybový kroužek, inspirovaný tradičním čínským cvičením tai chi. Děti při cvičení rozvíjejí koordinaci, rovnováhu, posilují a protahují tělo, učí se správně rozcvičit. Všestranná pohybová aktivita pomáhá ke správnému vývoji dětí a připravuje je pro pozdější různé jiné sportovní aktivity. Cvičíme pravidelně každou středu od 17:00.

 

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Kondičně-kompenzační cvičení, které je vhodné nejen pro starší generaci, pro redukci váhy, pro uvolnění, prodýchání, protažení a posílení těla, ale také jako aktivní odpočinek pro studenty a střední generaci čelící rychlosti času dnešní uspěchané doby. Při cvičení používáme také  hole pro nordic walking, se kterými lze rovněž domluvit společné výšlapy po okolí. Dále cvičíme podle DNS systému prof. Koláře. Registrací do „KLUBU AKTIVNÍCH 55+“ čerpat finanční bonusy. Zacvičit si můžete přijít každou středu od 18:30 nebo od 19:30 po kontaktu lektora (viz níže).

 

V BARÁČNICKÉ RYCHTĚ LZE OTEVŘÍT DALŠÍ KURZY

Cvičení pro těhotné a po porodu a to buď skupinové, nebo individuální cvičení pod odborným dohledem.

Čchi kung a Tai chi pro seniory je velmi oblíbené pomalé čínské cvičení, které pomáhá navrátit fyzickou i psychickou kondici, prodýchat vnitřní orgány, protáhnout tělo, pomoci s koordinací a rovnováhou.

Více informací o nabízených pohybových aktivitách se dozvíte na www.kondicestyl.cz.

V případě zájmu o nabízené cvičení kontaktujte prosím Mgr. Šárku Rajtorovou,
mob.: 603 261 306, kondicestyl@gmail.com, www.kondicestyl.cz.

 

ORIENTÁLNÍ TANCE pod vedením Petry Vovsové z Tanečního studia Dalila budou pokračovat každé úterý od 18 do 19 hodin.

Kontakt: Petra Vovsová, tel. 602358016, e-mail: dalila@dalila.cz, www.dalila.cz

 

PILATES PRO SENIORY pod vedením Petry Kaňové budou pokračovat každý čtvrtek od 10 do 11 hodin dopoledne.

Kontakt: Petra Kaňová, tel. 725396236, e-mail: kanopeta@gmail.com

 

I ve 2. pololetí pokračuje v kurzech zavedená a oblíbená HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA. Každé pondělí od 9:15 do 10 hodin probíhá kurz První krůčky k hudbě pro děti od 1,5 roku do 4 let a od 10:10 do 11:05 kurz Robátka pro děti od 4 do 18 měsíců. Bližší informace můžete najít na http://www.yamahakurzy.cz.

 

Staronové kroužky Dílničky Ája v Baráčnické rychtě od dubna 2018

 

KERAMIKA PRO DĚTI OD 3–5 LET  čtvrtek 16:00-17:00

Tvoření pro nejmenší. Budeme vyrábět čarodějnice, svícínky, misky, vázičky a spoustu jiného.

Cena 10 lekcí :  700,- Kč

 

KERAMIKA PRO VŠECHNY  čtvrtek 16:30-18:00

Vhodné pro děti od 6 let i dospělé. Budeme vyrábět zahradní keramiku, tvořit dle fantazie, točit na kruhu.

Cena 10 lekcí :  1 000,- Kč

 

VÝTVARKA PRO DĚTI OD 2-3 LET  úterý 10:00-10:45

Tvoření pro prcky. Tisk a malování na textil, malování odlitků, koláže. Tvoříme a povzbudíme jemnou motoriku.

Cena 10 lekcí :  550,- Kč

 

VÝTVARKA PRO DĚTI OD 3-5 LET  čtvrtek 16:00-17:00

Budeme vyrábět klauny, magnetky, malovat na trika, korálkovat a spoustu jiného.

Cena 10 lekcí :  700,- Kč

 

VÝTVARKA PRO DĚTI OD 6 LET  čtvrtek 16:30-18:00

Drátování, výroba pryskyřičných šperků a ozdob, malování na hedvábí, šití, tvoření z polymeru, smaltování aj. .

Cena 10 lekcí :  1 000,- Kč

 

Večerní dílny Dílničky Ája v Baráčnické rychtě pro všechny tvořivé lidi

 

17.5.2018  HAND MADE KOSMETIKA

Výroba šlehaného tělového másla za studena, koupelová sůl a peeling z Mrtvého moře.

Ukážeme si, jak se dá vyrobit pravé tělové máslo bez konzervantů a chemie s příjemnou vůní esenciálních olejů dle vlastního výběru.  K tomu si vyrobíme koupelovou sůl s peelingem z meruňkových skořápek a pemzy.

Začínáme v 18:30 – 20:00  Cena lekce: 270,- Kč

 

21.6. 2018  TVOŘENÍ ŠPERKŮ Z KŘIŠŤÁLOVÉ PRYSKYŘICE

V této lekci vyrobíme na krk šperk s barevnou obručí nebo saténovou šňůrkou. Pracovat se bude s kabošony, na kterých jsou různé motivy. Ukázka výroby pryskyřičného kabošonu s vlastním motivem.

Začínáme v 18:30 – 20:00  Cena lekce: 270,- Kč

 

 

Tvořivé soboty Dílničky Ája v Baráčnické rychtě

 

12.5.2018  KERAMICKÁ SOBOTA 

Ve dvouhodinové lekci budeme tvořit Strom života a kočičku jako zahradní dekoraci. Zvládnou to všichni od 4 let J. Začínáme od 9:00 – 11:00.

Cena za dvouhodinovou lekci:  200,- Kč

 

26.5.2018  MALOVÁNÍ NA TRIČKA

Sítotisk nebo šablonování, konturování gelovým perem. A než trička zaschnou, abychom je mohli zafixovat, čeká nás drátování stromečků a pro pokročilé korálkování fialek. Zvládnou dětičky od 4 let J. Začínáme od 9:00 – 11:00.

Cena za dvouhodinovou lekci:  200,- Kč

 

9.6.2018  KERAMICKÁ SOBOTA

Výroba ptačích pítek a proplétaných misek. Glazování keramiky z minulé lekce. Zvládnou děti od 4 let J . Začínáme od 9:00 – 11:00.

Cena za dvouhodinovou lekci:  200,- Kč

 

16.6.2018  NÁMOŘNICKÝ VĚNEC

Na polystyrénovém základě vytvoříme námořnický věnec s mořskými dekoracemi. A ještě si stačíme namalovat námořnické magnetky. Zvládnou dětičky od 4 let J. Začínáme od 9:00 – 11:00.

Cena za dvouhodinovou lekci:  200,- Kč

 

 

Letní příměstské tábory Dílničky Ája v Baráčnické rychtě

 

1.TURNUS  DINOSAUŘÍ DOBRODRUŽSTVÍ

9.7.2018-13.7.2018  cena: 1 600,- Kč

Vrátíme se zpět v čase a podíváme se, jací dinosauři tady žili. Budeme tvořit originální dino vejce, tvořit fosílie, malovat dino magnetky, vyrobíme si dinogami , namalujeme si dino trika aj..

 

2.TURNUS  PIRÁTI

16.7.2018-20.7.2018  cena: 1 600,- Kč

Stanou se z nás piráti a budeme řádit na moři. Budeme vyrábět pásky přes oko, háky na ruku, sítotisk s lebkou na trika. Vytvoříme si funkční loď, budeme v moři hledat zlaté nuggety a poklad.

 

3.TURNUS  TUTANCHAMONOVA KLETBA

6.8.2018-10.8.2018  cena: 1 600,- Kč

Bude nás pronásledovat mumie, ale my se bát nebudeme. Vytvoříme si sarkofágy na mumii, namalujeme kanopy, vyrobíme ozdoby na krk a Tutanchamonovu čelenku a spoustu jiného.

 

 

Podrobnosti o všech aktivitách Dílničky Ája Vám rádi zodpovíme na e-mailu: stangelici@seznam.cz nebo na mobilním čísle: 728 143 598.

 

Těšíme se na Vás.