Originální Pražský Synkopický Orchestr a host Sestry Havelkovy

15.12.

Originální Pražský Synkopický Orchestr a host Sestry Havelkovy

19:00 kostel Církve bratrské, V Ladech 10, Praha 4 - Šeberov

V předvánoční čas dne 15.12. 2022 vystoupí v Šeberově Originální pražský synkopický orchestr. Jako hosta si přizvali výjimečné vokální trio Sestry Havelkovy. Vyjímečné tím, že dámy již běžně nekoncertují a tím, že jedna ze zpěvaček Anička Vránová je naše sousedka ze Hrnčíř.

Dobové nástroje, původní techniky hraní, důmyslná aranžmá. Právě pro tyto kvality proslul Originální pražský synkopický orchestr (OPSO) po celém světě.

OPSO byl pokračovatelem velkých amerických orchestrů 20. let dvacátého století. Mnoha odborníky je považován za jeden ze stylově nejvěrnějších ansámblů svého druhu. Kořením každého koncertu je navíc improvizace, a to nejen hudební, ale i moderátorská. A to v podobě humorného a historicky zasvěceného glosování uváděných skladeb. Orchestr tak snoubí kvalitu hudebního provedení s důkladnou znalostí dobového kontextu, k němuž patří jak elegantní vystupování, tak i smysl pro jemný, inteligentní humor. Takto OPSO postupuje od svého založení Pavlem Klikarem v roce 1974 až dodnes, kdy je orchestr tvořen nejmladší generací mimořádně talentovaných a nadšených hudebníků.