Velikonoční jarmark

11.04.

Velikonoční jarmark

14:00 ZŠ V Ladech Šeberov,

Velikonoční jarmark 11. 4. 2017 ve 14 hodin

Vážení rodiče a přátelé školy,

 

ačkoli je venku ještě zimní počasí, pomalu se blíží jaro a s ním i náš tradiční Velikonoční jarmark. Jako každoročně, tak i letos vás zveme ke spolupráci na přípravě této tradiční jarní akce. Promyslete si prosím, jestli byste se mohli a chtěli zapojit. Přijďte se podívat, ochutnat něco dobrého, vybrat si velikonoční dekoraci, nebo třeba odpočinout, posedět a popovídat u kávy…

 

Co to je Velikonoční jarmark - setkání nás všech, nabídka výrobků a v tělocvičně dílničky pro děti:

• míváme dílnu pletení pomlázek, a proto potřebujeme několik šikovných tatínků – instruktorů pletení 

• další bývají dílny výtvarné s jarní a velikonoční tematikou, vyrábí se z nejrůznějších materiálů – uvítáme tedy materiál i několik osob, které budou s dětmi tvořit (velikonoční a jarní dekorace, barvení či malování vyfouklých vajíček, přáníčka atd. atd.), součástí Jarmarku bývá také minikvětinářství s přizdobenými hrnkovými květinami, věnci na dveře a dalšími dekoracemi – najdeme i letos zdatné floristy?

• myslete na nás při vaření a pečení a vyfukujte prosím vajíčka, určitě se budou hodit (a noste nám je prosím do školy, děkujeme.) V 1. třídě v přízemí nabízíme velikonoční obchůdek s výrobky našich žáků a se sladkými i slanými dobrotami, z hrnčířské pekárny míváme minimazance a preclíky, od rodičů i personálu školy různé perníčky, muffiny, řezy či linecké koláčky, v obchůdku je výběr jarních a velikonočních dekorací vyrobených (nejen) žáky 

• budeme vděčni za vytvořené dobroty, které budou naši páťáci v obchůdku moci prodávat - procvičit si tak finanční gramotnost v praxi a získat finanční prostředky, které budou použity Spolkem rodičů na úhradu materiálu spotřebovaného v dílničkách, na zakoupení odměn pro vítěze naší recitační soutěže Šeberovské vajíčko“, na knižní dar pro naše páťáky a případně i na absolventská trička, která páťáci dostanou při loučení s naší školou.

Každoročně tu máme u jídelny také nápojový bar s kávou pro dospělé a domácí limonádou pro děti, který provozuje Spolek rodičů - v letošním roce plánujeme otevřít pro návštěvníky „Školní kavárnu“, aby si u nás mohl každý posedět a popovídat u něčeho dobrého. Připojíte se k týmu dobrovolníků, kteří udržují tradici „Jarmarku“? Máte další nápady, náměty, možnosti, chcete se zapojit i jinak? Jste vítáni !

Kontaktujte prosím hospodářku školy, paní Evu Pálkovou: 244 911 792, palkova@zsseberov.cz

Těšíme se na setkání.