Služba Senior Taxi

30.03.2021

 

K čemu služba Senior Taxi slouží?

Především k tomu, aby seniorům a handicapovaným usnadnila život. Službu si tak mohou objednat jak pro dopravu k lékaři, tak k vyzvednutí léků a dalších zdravotnických potřeb v lékárnách či vyřízení nejrůznějších záležitostí na úřadech nebo poště.

Kdo může službu využívat?

Služba je určena seniorům ve věku 75+ a lidem se sníženou schopností orientace a pohybu (s průkazem ZTP a ZTP/P) z území správního obvodu Praha 11, což jsou i občané trvale žijící na území Městské části Praha - Šeberov. Pro využívání služby je nejprve nutná registrace uživatele:

Kde:

Oddělení sociální péče a pomoci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Úřadu MČ Praha 11

Adresa:

Roztylská 1, Praha 11 - Chodov

Kontakt:

Bc. Miroslav Pokorný, DiS - vedoucí oddělení

Telefon:

267 902 103 nebo 267 902 101

Co mít s sebou:

Občanský průkaz (kvůli ověření věku a trvalého bydliště), handicapovaní navíc také kartu ZTP, resp. ZTP/P.

 

Nemůžete se k registraci dostavit kvůli ztížené mobilitě? Zavolejte, prosím, na výše uvedené telefonní číslo a domluvte se s pracovníky oddělení na alternativním postupu. 

Po úspěšné registraci je uživateli vystavena identifikační karta, kterou se bude při využívání služby prokazovat. 

Jak si službu objednat?

Službu je vždy potřeba objednat dopředu, a to telefonicky přes dispečink:

Telefon:

595 391 135

Provozní doba dispečinku:

pondělí - pátek od 6:00 do 18:30 hod.

Na dispečinku je nejprve provedena prvotní identifikace volajícího, tj. ověření, zda spadá do výše uvedených cílových skupin a má tedy na službu nárok. Následně se dispečink bude snažit volajícímu vyjít maximálně vstříc ohledně termínu a času jízdy. Při nástupu do taxi se již identifikace provádí prostřednictvím identifikační karty uživatele.

Vzhledem k tomu, že má pro službu zatím Městská část Praha 11 k dispozici pouze jeden vůz, nemůže vozidlo nikde čekat. V případě zpáteční cesty je proto nutné provést další objednávku. 

Kam lze se Senior Taxi jet a v jaké době?

Služba je poskytována ve správním obvodu Městské části Praha 11, mimo něj pak slouží rovněž pro cesty do Thomayerovy nemocnice, IKEM a na Úřad práce na Novodvorské. Službu lze využívat od pondělí do pátku v době od 7:00 do 15:00 hod.

Kolik jedna jízda se Senior Taxi stojí?

Jedna jízda TAM stojí uživatele pouze 20,- Kč, a to včetně případného doprovodu a bez ohledu na délku trasy. Cesta ZPĚT je další jízda za 20,- Kč. Cestovat s oprávněnou osobou může 1 osoba jako doprovod bez průkazky Senior taxi nebo více osob průkazem Senior taxi. Jedna cesta pro všechny tak bude stát nejvýše 20,- Kč. Možnost přepravy může oprávněná osoba využít nejvýše 4krát do měsíce a nevyčerpané jízdy lze převádět do následujících měsíců.