Baráčnická rychta v Hrnčířích

04.09.2018

 

 

Na začátku září jsme měli v rychtě dvě velmi vydařené akce: Den otevřených dveří a Bazárek. Během první zmíněné nás navštívilo mnoho z vás, povídali jsme si o kroužcích a kurzech a také se všichni mohli seznámit s našimi milými lektorkami, které se vás už moc těší na svých lekcích. Počasí nám vyšlo, takže si děti krásně užily skákací hrad na parkovišti před rychtou. I díky této akci se letos otevře spousta nových kroužků a kurzů, na které jste se přihlásili.

Bazárek byl také velmi úspěšný. Proto jsme se rozhodli, že zorganizujeme další, tentokrát s rozšířenější nabídkou – 19.10. a 20.10. se bude konat Bazar A-Z. Prodávat se bude nejen oblečení, ale třeba i knihy, nádobí, drobné spotřebiče… Věci, co jsou v dobrém stavu, ale už se vám doma nehodí. Prodejní místo (stůl) je pro prodávající zdarma a můžete si jej rezervovat na mailu info@baracnicka-rychta-hrncire.cz, nebo můžete napsat zprávu na FB stránku Baráčnická rychta Hrnčíře.

Ateliér Aja-Tera bude v rychtě do konce roku pořádat spoustu pěkných tvořivých dílen. Můžete se těšit například na Lampionový průvod, Halloweenský karneval, nebo třeba na Mikulášskou nadílku. Na konci října v době Podzimních prázdnin bude v BR probíhat příměstský tábor pro děti plný zábavy, her a kreativního tvoření. Bližší informace ke všem aktivitám naleznete níže.

 

 

Kurzy a kroužky na toto pololetí

Máme velkou radost, že jste projevili zájem o nové kurzy a kroužky, které jsme pro vás sehnali, a že se většina z nich naplnila. U dětských kroužků se otevře vše od RC U Motýlků, i když bude počet přihlášených dětí menší. Pokud byste chtěli děti ještě do některého kroužku přihlásit, je to stále možné. Kroužek Malý Muzikant se nakonec neobsadil. Ateliér Aja-Tera bude mít také spoustu kroužků v dílničce. V kurzech pro dospělé máme nově Pilates pro všechny.

Pilates pro všechny s Petrou Kaňovou

Každou středu 9:00 – 10:00

Cena 120,- Kč jednorázově za lekci, 100,- Kč s permanentkou (min. 10 vstupů)

Cvičení je zaměřeno zejména na:

  • Správné držení těla

  • Posílení hlubokého stabilizačního systému

  • Posílení pánevního dna (ochablost může vést k poklesu vnitřních orgánů a následné inkontinenci)

  • Redukci diastázy posílením příčného břišního svalstva

  • Zlepšení celkové fyzické kondice

Tel. 725 396 236, jogamasazehrncire@gmail.com

!! Přihlaste se prosím nejpozději den předem !!

Pilates pro seniory

Každý čtvrtek 9:00-10:00

Pilates nás učí zdravému držení těla. Získáte zdravé návyky abyste si ani při jiných druzích cvičení neubližovali. Naučíte se správně dýchat, zapojíte hluboký stabilizační systém a hluboce uložené svaly, které jste ani nevěděli, že vůbec máte. Posílíte pánevní dno a předejdete tak inkontinenci, posílíte šikmé břišní svalstvo a získáte užší pas. Cvičení je v pomalém rytmu, ale intenzivní. Cvičení je zakončena mini aroma masáží. Na tuto lekci můžete využít slevu klubu aktivních 55+.

Petra Kaňová, Tel. 725 396 236, jogamasazehrncire@gmail.com

 

Cvičení s Romanou Pospíšilovou

Nový školní rok je v plném proudu a my už jsme se s cvičením přesunuli nastálo do Baráčnické rychty. Cvičíme stejně jako dříve v pondělí od 18.30 a ve čtvrtek od 17.30 hodin. Na jaře a v létě naše řady posílily nejen nové cvičenky, ale dokonce i noví cvičenci. Střídáme posilovací trénink s vlastní vahou, trénink se zátěžemi, tabatu, strečink, zdravotní cvičení na záda a jednou měsíčně v pondělí aerobic a jednou stepaerobic. Při všech hodinách je dbáno na zdravotně nezávadné provedení s maximálním tréninkovým efektem. Pokud si chcete přijít cvičení na první lekci zdarma vyzkoušet, zavolejte nebo rovnou přijďte. Čtvrtkem se dá začít v každém případě. Zatím jsme se vždy nějak vešli :-) Přeji všem krásný podzim, hodně energie a hlavně pevné zdraví!  Romana Pospíšilová 602299385

 

Jóga s Petrou Brejchovou

Zkušená lektorka Petra Brejchová vás srdečně zve na 2 kurzy jógy do Baráčnické rychty v hrnčířích:

Pondělí (19:45 – 20:45) Pondělní lekce je v pomalém tempu, vhodná pro ty, kteří chtějí své zdraví postavit na pevných základech, hledají klid a chtějí se naučit relaxovat. Pomocí neúsilného cvičení se vaše hluboké břišní svaly stanou funkční oporou pro vaši páteř a tím odstraníte bolesti zad a zeštíhlíte v pase. Osvojíte si jak využívat biomechaniku těla a tím spotřebovávat méně energie, naučíte se správně držet tělo v jakékoliv situaci. Prací s pozorností a dechem se uvolníte na fyzické i psychické úrovni.

Čtvrtek (19:45 – 20:45)

Čtvrteční lekce dynamická a silově náročnější. Cvičením si dáte pěkně do těla – zapotíte se, zadýcháte se, ale pak si budete vědomě užívat rovnováhu mezi vydanou a načerpanou energií. Pravidelným cvičením se srovnáte a zocelíte. Získáte štíhlou postavu, ploché bříško, pevné hýždě a mladistvý vzhled.

 

Máte individuální potřeby? Objednejte si soukromou lekci!

 

Cvičební sál má omezenou kapacitu, rezervujte si, prosím, místo. Rezervaci místa na skupinové lekce a objednávání soukromých lekcí provádějte na tel. 603 101 840.

 

Kurzy RC U Motýlků

Již několik let RC U Motýlků pořádá během školního roku spoustu kurzů, které jsou určeny pro děti již od věku 1,5 let až po školní děti. Dále nabízíme kurzy pro rodiče s dětmi, ale i samotné rodiče - na podzim pořádáme například seminář Kafe s personalistkou. Jelikož mají naše kurzy pozitivní ohlasy, rozhodli jsme se, nabídnout je i v blízkosti vašeho bydiště, a to v Baráčnické rychtě. Nabídka kurzů je velmi rozmanitá -  ve středu probíhají 3 kurzy a to English with Cookie v pohybu pro rodiče a děti ve věku 2-3 let od 14:30 hodin, English with Cookie pro děti ve věku 3-6 let od 15:30 hodin a Pohybová průprava pro děti ve věku 3-6 let od 16:15 hodin. Čtvrteční kurzy jsou pro rodiče s dětmi - Cvičení rodičů s dětmi ve věku 1,5-2 roky od 10 hodin a Cvičení rodičů s dětmi ve věku 2-3 roky od 10:45 hodin. Všechny kurzy pořádají zkušení a vzdělaní lektoři, kteří se nesutále sebevzdělavají. Více informací na www.umotylku.cz nebo kurzy@umotylku.cz

Naše kurzy - vaše jistota kvalitně stráveného volného času vás a vašich dětí.  Přijďte i vy sdílet s námi radost ze společně stráveného času.

 

Tajči pro děti 3-6 let

Poslední volná místa jsou ve všestranném pohybovém kroužku „CESTA TAJČI S DĚTMI 3-6 let“. Děti se učí správně se rozcvičit-probudit tělo, hrají si, soutěží, osvojují si základní pohybové dovednosti, které přispívají k jejich zdravému rozvoji, nebojácnosti a sportování v kolektivu. Cvičení je také inspirované tajči, proto jsou pohybové dovednosti obohacené pozicemi např. "bílý jeřáb rozkládá křídla, zlatý kohout stojí na jedné noze aj." K většině pozicím jsou doprovodné říkanky, tím dochází k propojení nastavení těla a soustředěné mysli, samozřejmě adekvátně ke věku dětí. Povědomí o dobrém nastavení těla zůstane dětem i do dalších let. Kroužek se koná pravidelně ve středy od 17:00 hodin pod vedením Mgr. Šárky Rajtorové. Pro více informací volejte 603 261 306 nebo se dozvíte na web stránkách www.kondicestyl.cz.

 

 

 

Ateliér AJA-TERA – kroužky v dílničce

 

 

Dílna pro kutily.  Pro děti od 5 - 15 let. Práce nejen se dřevem, stavění ptačích budek ze dřeva, keramická pítka, tvoření mozaikových podložek, vypalování do dřeva, gravírování a lept skla. Tematická tvoření. Dinosauří projekty, hledání záhad mumií a podíváme se i do kosmu. Vyrábět budeme robota i raketu. Začínáme vždy od 17:00 – 18:00 každý čtvrtek od 20.9.2018. Cena kurzovného: 1 100,- Kč

 

Keramika pro všechny. Pro děti od 4 let do dospěláckého věku. Pojďte si s námi zatočit na kruhu, vytvořit originální dlaždice á la Maříž. Vyzkoušíme si jednoduché vázičky, zápichy do květníků, mozaiku, výrobu moderních broží, keramických závěsů, ptačích pítek, keramických mandal s pravými krystaly, výrobu aroma lampiček, zvonkoher a spoustu dalších věcí.

Začínáme vždy v 16:00-17:00 každé pondělí od 17.9.2018. Cena kurzovného: 1 200,- Kč

 

Dětský klubík. Pro děti od 5 - 13 let. Tvoření dle tématu, keramika, ruční práce, práce se dřevem, vycházky, projekty, návštěvy muzeí a památek Prahy. Víte kde je u nás Muzeum hrůzy?  Umíte sestavit toho správného draka?  Jak se staví ptačí budka?  To všechno se tu naučíte a dozvíte. Začínáme vždy od 16:30 – 18:00 každou středu od 19.9.2018. Cena kurzovného: 1 100,- Kč

 

Montessori herna Pro děti od 1,5 – 4 let. Orientace dítěte v běžném životě, budování sebedůvěry a úcty v jednoduchých čtyřech krocích (zařazení v praktickém životě, psychosenzomotorika, kreativní sebevyjádření, komunikace). Ukážeme směr a dítko si samo vybere tu správnou cestu J. Začínáme vždy od 10:00 – 11:00 každý čtvrtek od 20.9.2018. Cena kurzovného: 600,- Kč

 

Dopolední výtvarka pro mrňousky. Pro děti od 2 - 4 let. Otisky ovocem, malování na hrnečky, malování sádrových odlitků, výroba sněžítek, dinogami, výroba puzzle. Otisky tlapek do keramiky, veselé hračky do vany a spousta jiného. Budeme vesele dovádět. Za vzornou práci následuje vždy motivační odměna J Začínáme vždy od 10:00 – 10:45 každé úterý od 18.9.2018. Cena kurzovného: 500,- Kč

 

Výtvarka. Pro děti od 5-15 let

Tvoření mozaiky, základ kresby, výroba FIMO šperků, projekty, batikování a šablonování textilu, korálkování, floristika, výroba stínových loutek, tvoření sněžítek. Adventní věnce, halloweenské řádění. Výroba svíček a mýdel. Začínáme vždy od 16:30 – 17:30 každý čtvrtek od 20.9.2018. Cena kurzovného: 1 100,- Kč

 

Kalendář akcí v Baráčnické rychtě – Ateliér Aja-Tera

 

25.10. Lampionový průvod

16:00-17:30 dílna v BR: výroba lampionů a lucerniček

17:30 začátek průvodu od Baráčnické rychty ke Špejcharu

Odměna za nejkrásnější lampion a lucernu

Cena dílny 100kč

 

27.10. Halloweenský karneval

14:00-17:00 dílna v BR: výroba dekorací (svítící bubáci z květináčů, dýně ze sametu, pavučiny s pavoučky),

strašidelné malování na obličej 50kč

Dětská diskotéka pro děti v zrcadlovém sále

Cena 100kč

 

10.11. Mexické odpoledne

14:00-17:00 dílna v BR: výroba piñaty,

aztéckého kalendáře, indiánské malování na obličej,

ochutnávka chilli papriček a chilli con carne

Cena 130kč

 

1.12 Adventní tvoření

14:00-16:00 dílna v BR: výroba vánočních věnců (dospělí) a korálkových ozdob (děti)

            Cena dospělí 170kč, děti 60kč.

 

Více informací: stangelici@gmail.com, 728 143 598

 

 

Příměstský tábor pro děti v Baráčnické rychtě 29.10. a 30.10. 2018

Dny plné zábavných aktivit a tvoření. Děti budou vyrábět svítící strašidla, halloweenské dýničky, strašidelné hrady a mnoho dalšího. V ceně je zahrnuta také strava a pití: 300kč/den, 550kč/dva dny. Těšíme se na vaše děti!!! Více informací: stangelici@gmail.com, 728 143 598.

 

 

http://baracnicka-rychta-hrncire.cz