Baráčnická rychta v Hrnčířích

11.08.2020

 

3.9.2020

16:00 - 18:00


Den otevřených dveří
v Baráčnické Rychtě

 

Dovolujeme si Vás pozvat na Den otevřených dveří v Baráčnické Rychtě.

*

Můžete si prohlédnout prostory, získáte informace o kroužcích a lektorech.

*

Současně je pro děti připravena zdarma malá výtvarná dílnička.

*

Můžete u nás i chvilku posedět, dát si dobrou kávu, čaj a malý zákusek.

 

 

PETRA KAŇOVÁ

Úterý:   8:30 - 9:30 Jogalates

Středa:  8:30 - 9:30 Pilates pro všechny
Čtvrtek: 8:30 - 9:30 Pilates 55+


Pilates nás učí zdravému držení těla.

 Učí obracet pozornost k vnímání našeho těla. Pracuje s představami. Naše tělo reaguje na představu a zapojí i svaly o kterých ani nevíte, že je máte. Získáte zdravé návyky abyste si ani při jiných druzích cvičení neubližovali. Naučíte se správně dýchat a zapojovat hluboký stabilizační systém.
Posílíte pánevní dno a předejdete tak inkontinenci, posílíte šikmé břišní svalstvo a získáte užší pas. Cvičí se plynule, bez trhavých pohybů ale intenzivně. Cvičení není limitováno věkem, tělesnou zdatností ani pohlavím. Cviky mají spoustu variant od nejjednodušších pro netrénované tělo až k náročnějším, proto je přístupné širokému okruhu zájemců. Je vhodné jako kompenzační cvičení k jednostranným sportům nebo jiným aktivitám.
Napravuje lordózy, kyfózy, skoliózy, problémy s plotýnkami a další zdravotní omezení.

Jogalates - integruje prvky pilates a jógy tak, aby se při jeho cvičení tělo postupně, zdravě a bezpečně dostalo do kondice. Používá i cviky z fyzioterapie, používá pomůcky, tak aby se tělo krásně protáhlo a svaly se dostaly do zdravého napětí. Vyčistíte si hlavu od mentálních zmatků.
Některé cviky vychází z jógy, jiné pochází z pilates nebo rehabilitace. Důraz se klade na správné dýchání a napřímený postoj a ohebnost.
V případě zájmu o cvičení se prosím ohlaste minimálně den předem!


Přijďte se ráno protáhnout a celý den se vám bude lépe hýbat. Každé cvičení je zakončeno relaxací a mini aroma masáží!


Cena 150,- Kč jednorázově za lekci
Cena 120,- Kč s permanentkou (min. 10 vstupů)

Na lekce můžete využít slevu klubu aktivních 55+

V případě zájmu o individuální lekce pilates, jógy nebo masáže volejte 725 396 236

 

 

 

CVIČENÍ S RomanOU POSPÍŠILOVOU

 

O prázdninách jsme se scházeli při společném tréninku pod širým nebem. Moc se nám to líbilo, ale s koncem léta se už těšíme na naše zázemí v Baráčnické rychtě. Cvičili jsme převážně funkční trénink vlastní vahou, ale i kruhové tréninky a rehabilitační cvičení s tyčemi a "animal moves".

Kdo by se chtěl přidat, pro bližší info o tréninku volejte na 602 299 385.

Cvičíme každé pondělí od 18:30 a čtvrtky od 17:30

 

Těším se !

Romana Pospíšilová


 

TAJČI HROU S DĚTMI 3-6 let

 

OD STŘEDY 9. ZÁŘÍ začneme s dětmi opět cvičit!!

Děti se naučí rozcvičit, protáhnout tělo, správně dýchat, mírně posilovat, zlepšovat koordinaci
a rovnováhu, zkrátka osvojit si formou her základní pohybové dovednosti, které přispívají
k jejich zdravému rozvoji, nebojácnosti, vyrovnání se se stresem a sportování v kolektivu. Cvičení je inspirované zdravým cvičením tajči, proto jsou pohybové dovednosti založené na principech, které dětem fixují správné držení těla. Povědomí o dobrém držení těla zůstane dětem i do dalších let.

Neváhejte a přiveďte děti na cvičení, noví zájemci mají první hodinu ZDARMA!

Rezervace a informace u Mgr. Š. Rajtorová, mob. 603 261 306, kondicestyl@gmail.com, www.kondicestyl.cz

 

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

 

OD STŘEDY 9. ZÁŘÍ začneme opět kondičně-kompenzačně cvičit!!

Cvičení je vhodné pro udržení celkové kondice nejen pro starší generaci, pro redukci váhy, pro uvolnění, prodýchání, protažení a posílení těla. Cvičí se s Therabandy, Overbally, na Gymballech, také s holemi pro Nordic Walking. Do cvičení jsou zařazovány prvky DNS systému prof. Koláře a některé prvky zdravého cvičení Čchi kung.

Registrací do „KLUBU AKTIVNÍCH 55+" lze čerpat finanční bonusy.

Počet míst bývá omezen, proto neváhejte kontaktovat lektorku Mgr. Šárku Rajtorovou, mob. 603 261 306, nebo e-mail kondicestyl@gmail.com, www.kondicestyl.cz.


 

Petra Brejchová

 

 

Zkušená lektorka Petra Brejchová vás s radostí zve na oblíbené a již osvědčené kurzy jógy do Baráčnické rychty v Hrnčířích. Od 31. 8. budou ještě dobíhat staré kurzy. Pokud preferujete dynamickou jógu, můžete se připojit. Se zcela novými kurzy začneme 12. 10. 2020 a už nyní se na ně můžete hlásit:

Pondělí (19:45 - 21:00)

Rolfjóga - podle systému „navodnatelo.cz", který dodržuje principy ROLFTERAPIE. Jde o unikátní a velmi efektivní metodu, která napravuje tělo, žádoucím způsobem ho tvaruje, učí jak je používat, aby nebolelo a cítili jste se v něm dobře. Osvojíte si řadu nástrojů, které vám budou pomáhat lépe vypadat a ještě lépe se cítit i v běžném životě. Představy, prožitek a dech vám umožní uvolnění na fyzické i psychické úrovni. Cvičení nezná věkovou hranici, je vhodné také pro těhotné a po porodu.

Čtvrtek (19:45 - 21:00)

Dynamická jóga - i když je tato lekce silově náročnější, i tady budete využívat nástroje rolfjógy. Výdrž v pozicích je tak akorát dlouhá na to, abyste ji procítili a zároveň v ní udrželi pozornost. Cvičením se možná i zapotíte a zadýcháte. Na závěr se zklidníte pozorností na dech a meditací. Na konci lekce si budete vědomě užívat rovnováhu mezi vydanou a načerpanou energií. Pravidelným cvičením své tělo srovnáte, zpevníte a naučíte se navodit si vnitřní klid.

Máte individuální potřeby? Objednejte si soukromou lekci!

 

Cvičební sál má omezenou kapacitu, rezervujte si, prosím, místo.

Rezervaci místa na skupinové lekce a objednávání soukromých lekcí provádějte na tel. 603 101 840 nebo na emailu: petra@jogavpraci.cz.


 

 

Orientální tance

Zveme Vás na naše kurzy orientálních tanců, které začínají 22.9.2020 a jsou určeny pro všechny ženy a dívky bez ohledu na věk a postavu. Při tanci posilujete přirozeně bříško, nohy i ruce, naučíte se správné držení těla a spojujete cvičení s relaxací. Orientální tanec uvolňuje ztuhlou krční a bederní páteř, zmírňuje premenstruační syndrom a klimakterické potíže. Přijďte si zatančit do Baráčnické Rychty, příjemně se unavit, naučit se nové sestavičky a zapomenout na všední starosti.

Mírně pokročilé tanečnice - každé úterý od 19h

Pokročilé tanečnice - každé úterý od 18h

Více info: www.dalila-tanec.webnode.cz, dalila@volny.cz


Rodinné centrum U Motýlků

Rodinné centrum U Motýlků, se sídlem Golčova 24/7, Praha 4 - Kunratice, poprvé ve školním roce 2018/2019 uspořádalo kurzy pro vás a vaše děti. Dělá nám velikou radost, že se kurzy dostaly do velké obliby, a tak jsme se rozhodli pokračovat.  Ve školním roce 2020/21 pro předškoláky nabízíme každou středu English with Cookie pro děti 3-6 let a Pohybovou průpravu pro děti 3-6 let.

Pozitivní ohlasy na to, co děláme, nás velmi těší a zavazují. Jsou pro nás důkazem, že se naše aktivity líbí a že lektoři, kteří kurzy vedou, jsou zkušení, fundovaní a kvalitní.

Kurzy probíhají v Baráčnické rychtě v Hrnčířích a novinka pro školní rok 2020/21 je, že jsou kurzy rozděleny na 3 semestry. Důvodem toho je aktuální situace COVID-19. Jde tedy o menší částku k zaplacení, jelikož chápeme, že ne každý se chce v této situaci zavazovat na celé pololetí.

Všechny informace o kurzech a jiných akcích a přednáškách, které pro vaše děti, ale i pro vás pořádáme, najdete na naších stránkách www.zitspolu.cz.

Přijďte mezi nás a sami se přesvědčte o kvalitě našich kurzů.

Naše kurzy - vaše jistota kvalitně stráveného volného času vás a vašich dětí.  Přijďte i vy sdílet s námi radost ze společně stráveného času.

 

 

ATELIÉR AJA-TERA

KERAMIKA A VÝTVARKA PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE

Keramika rozvíjí drobnou i hrubou motoriku dětí, proto pro nás není důležitý věk u dětí. Máme omezený počet míst, abychom se mohli věnovat každému z Vás.

Plátovou technikou vyrábíme misky, hrnečky, strašidelné hrady, vánoční svícny, atd.. Točíme na kruhu, odléváme keramiku do forem a modelujeme postavy.

Cena:        kurzovné  2 000,- Kč

Kdy: pondělky a čtvrtky od 17:00 - 18:00

 

HOBBY DÍLNA PRO KLUKY A HOLKY

V dílně se naučíme jednoduchým výtvarným technikám, jako  je práce s polymery, pryskyřicí, mozaikou, batikování, sítotisk. Pánové si vyzkouší práci se dřevem, gravírování, lept skla, vypalování do dřeva a mladé dámy si vyzkouší šití na stroji, háčkování a korálkování.

Cena:                  kurzovné 1800,- Kč

Kdy:           každé úterý od 17:00-18:00

Začínáme předposledním zářijovým týdnem, tj. od 21.9.2020.

Kontakt:  atelierajatera@gmail.com

         stangelici@gmail.com

         +420 728 143 598

 

http://baracnicka-rychta-hrncire.cz