Baráčnická rychta v Hrnčířích

11.02.2019

V Baráčnické rychtě v Hrnčířích máme od 1. ledna 2019 nového správce pana Romana Kollára ze Šeberova. Původní správkyně paní Carrillo se bohužel z Hrnčíř odstěhovala za rodiči na Moravu. Pan Kollár již připravil s lektory nový rozvrh na následující pololetí včetně jeho doplnění o nové kroužky, který najdete níže. Pokud by někdo měl zájem o pronájem prostor BR, nebo by chtěl zařadit další nový kurz/kroužek, i nadále funguje e-mail info@baracnicka-rychta-hrncire.cz. Všechny informace i nadále najdete na http://baracnicka-rychta-hrncire.cz nebo na facebooku Baráčnická rychta Hrnčíře.

 

 

Motýlci

 

Znáte RC U Motýlků v Kunraticích? Neznáte? Sídlíme na Praze 4 v Kunraticích a nabízíme i pro vás v Hrnčířích zajímavé kurzy. Jsou to kurzy pro rodiče s dětmi, děti a dospělé.

Pozitivní ohlasy na to, co děláme, nás velmi těší a zavazují. Jsou pro nás důkazem, že se naše aktivity líbí a že lektoři, kteří kurzy vedou jsou zkušení, fundovaní a kvalitní.

V letošním roce od února do června vám v Baráčnické rychtě v Hrnčířích nabízíme následující kurzy. Pro děti od 3 do 6ti let kurz  English with Cookie  v 15:30 – 16:15 hod a Pohybovou průpravu od 16:15 – 17:00 hod. Ve čtvrtek od 10:00 – 10:45 hod organizujeme kurz Cvičení rodičů s dětmi.

Přijďte mezi nás a sami se přesvědčte o kvalitě našich kurzů.

Více informací na www.umotylku.cz.

Naše kurzy - vaše jistota kvalitně stráveného volného času vás a vašich dětí.  Přijďte i vy sdílet s námi radost ze společně stráveného času.

 

 

 

Petra Kaňová

 

NOVÁ LEKCE JOGALATES OD ÚTERÝ 19.2.2019 !

 

Úterý:   8:30 - 9:30 Jogalates
Středa:  8:30 - 9:30 Pilates pro všechny
Čtvrtek: 8:30 – 9:30 Pilates 55+

Pilates nás učí zdravému držení těla. Učí obracet pozornost k vnímání našeho těla. Pracuje s představami. Naše tělo reaguje na představu a zapojí i svaly o kterých ani nevíte, že je máte. Získáte zdravé návyky abyste si ani při jiných druzích cvičení neubližovali. Naučíte se správně dýchat a zapojovat hluboký stabilizační systém.
Posílíte pánevní dno a předejdete tak inkontinenci, posílíte šikmé břišní svalstvo a získáte užší pas. Cvičí se plynule, bez trhavých pohybů ale intenzivně. Cvičení není limitováno věkem, tělesnou zdatností ani pohlavím. Cviky mají spoustu variant od nejjednodušších pro netrénované tělo až k náročnějším, proto je přístupné širokému okruhu zájemců. Je vhodné jako kompenzační cvičení k jednostranným sportům nebo jiným aktivitám.
Napravuje lordózy, kyfózy, skoliózy, problémy s plotýnkami a další zdravotní omezení.

Jogalates - integruje prvky pilates a jógy tak, aby se při jeho cvičení tělo postupně, zdravě a bezpečně dostalo do kondice. Používá i cviky z fyzioterapie, používá pomůcky, tak aby se tělo krásně protáhlo a svaly se dostaly do zdravého napětí. Vyčistíte si hlavu od mentálních zmatků.
Některé cviky vychází z jógy, jiné pochází z pilates nebo rehabilitace. Důraz se klade na správné dýchání a napřímený postoj a ohebnost.


Přijďte se ráno protáhnout a celý den se vám bude lépe hýbat. Každé cvičení je zakončeno relaxací a mini aroma masáží!


Cena 120,- Kč jednorázově za lekci
Cena 100,- Kč s permanentkou (min. 10 vstupů)

Na lekce můžete využít slevu klubu aktivních 55+

V případě zájmu o individuální lekce pilates, jógy nebo masáže volejte 725 396 236.

 

 

 

Romana Pospíšilová

 

Cvičení s Romanou Pospíšilovou

 

Cvičíme pondělky od 18.30 a čtvrtky od 17.30. V pondělí střídáme trénink kardiovaskulárního systému s posilováním svalstva celého těla se zátěžemi i vlastní vahou. Čtvrtky jsou věnované tréninku skeletu - dynamickému strečinku, kde také rozhýbáváváme kloubní spojení a zdravotnímu cvičení zad, kde páteř mobilizujeme a posilujeme svaly podél ní a posilujeme též břišní svaly. Strečink kombinujeme s Tabatou, intervalovým tréninkem stabilizace trupu, při kterém se zvyšuje kondice a síla. V případě dotazů ohledně rozvrhu mě kontaktujte. Nebojte se přijít a začít pracovat na své kondici, která je spjatá s kvalitou života. Začněte se zase cítit plní energie a pohybliví. ;-) Trénink je přizpůsobený tak, aby ho zvládli všichni a zároveň i všem účastníkům přinesl efekt. :-)

Těším se na vás

Romana Pospíšilová, 602299385

 

 

 

 

Šárka Rajtorová

 

 

TAJČI HROU S DĚTMI

UKÁZKOVÉ HODINY ZDARMA pro druhé školní pololetí jsou otevřené pro nové kamarádky a kamarády ve všestranném pohybovém kroužku pro děti 3-6 let staré. Děti se učí správně se rozcvičit-probudit tělo, hrají si, soutěží, osvojují si základní pohybové dovednosti, které přispívají k jejich zdravému rozvoji, nebojácnosti a sportování v kolektivu. Cvičení je také inspirované tajči, proto jsou pohybové dovednosti obohacené pozicemi např. "bílý jeřáb rozkládá křídla, zlatý kohout stojí na jedné noze aj." K většině pozicím jsou doprovodné říkanky, tím dochází k propojení nastavení těla a soustředěné mysli, samozřejmě adekvátně ke věku dětí. Povědomí o dobrém nastavení těla zůstane dětem i do dalších let. Kroužek se koná pravidelně ve středy od 17:00 hodin pod vedením Mgr. Šárky Rajtorové. Volejte předem mob. 603 261 306 nebo kontaktujte přes web stránky www.kondicestyl.cz.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Kondičně-kompenzační cvičení je vhodné nejen pro starší generaci, pro redukci váhy, pro uvolnění, prodýchání, protažení a posílení těla, ale také jako aktivní odpočinek pro studenty
a střední generaci čelící rychlosti času dnešní uspěchané doby. Při cvičení používáme také  hole pro nordic walking, se kterými lze rovněž domluvit společné výšlapy po okolí. Dále cvičíme prvky DNS systému prof. Koláře.

Registrací do „KLUBU AKTIVNÍCH 55+“ lze čerpat finanční bonusy.

Cvičí se každou středu od 18:30 nebo od 19:30 s Mgr. Šárkou Rajtorovou, mob.603 261 306, e-mail kondicestyl@gmail.com. Pro skupinové cvičení je nutné volat předem!

S lektorkou se lze také domluvit na individuálních hodinách Zdravotního cvičení, Cvičení DNS systému, Cvičení pro těhotné a po porodu nebo východních cvičení Čchi kung a Taichi chuan. Více informací najdete na www.kondicestyl.cz

 

Petra Brejchová

 

Zkušená lektorka Petra Brejchová vás srdečně zve na kurzy jógy do Baráčnické rychty v Hrnčířích:

Pondělí (19:45 – 20:45)

Pondělní lekce vychází ze systému cvičení „Návod na tělo“, který dodržuje principy ROLFTERAPIE. Pomocí bezúsilného, ale efektivního cvičení se vaše hluboké svaly trupu stanou funkční oporou pro vaši páteř. Tím odstraníte bolesti zad, prodloužíte se a zeštíhlíte v pase. Osvojíte si jak využívat biomechaniku těla, odolávat zemské přitažlivosti a tím spotřebovávat méně energie. Naučíte se správně držet tělo v jakékoliv situaci. Prací s pozorností a dechem se uvolníte na fyzické i psychické úrovni.

Čtvrtek (19:45 – 20:45)

Čtvrteční lekce je dynamická a silově náročnější. Cvičením si dáte pěkně do těla – zapotíte se, zadýcháte se, ale pak si budete vědomě užívat rovnováhu mezi vydanou a načerpanou energií. Pravidelným cvičením se srovnáte a zocelíte. Získáte štíhlou postavu, ploché bříško, pevné hýždě a mladistvý vzhled.

 

Pondělí (12:10 – 13:10)

BEZPLATNÁ „JOGA – SENIOREM S RADOSTÍ“

Spojením tělesného cvičení, které prodlužuje páteř, zvyšuje pružnost, pohyblivost a rovnováhu těla, a dechového cvičení, které učí vědomě dýchat, posilujeme dechové svaly, zvyšujeme prokrvení svalstva a vnitřních orgánů. Kombinací těchto dvou typů cvičení jdeme vstříc zpomalení stárnutí, přílivu nové energie a možnosti aktivního společenského života osob starších či osob se zdravotním hendikepem.

Jóga pro seniory je organizována v rámci projektu Seniorem s radostí. Lekce jsou ZDARMA, věnované osobám ve starobním či invalidním důchodu, které díky tomu mohou pracovat na své kondici, získat nové zkušenosti a v neposlední řadě poznat nové přátele.

Máte individuální potřeby? Objednejte si soukromou lekci!

Cvičební sál má omezenou kapacitu, rezervujte si, prosím, místo.

Rezervaci místa na skupinové lekce a objednávání soukromých lekcí provádějte na tel. 603 101 840 nebo na emailu: petra@jogavpraci.cz.

 

Petra Vovsová - Dalila

Orientální tance

Zveme všechny ženy a dívky, které mají radost z pohybu a tance na naše lekce. Při tanci posilujete bříško, nohy i ruce, naučíte se správné držení těla a spojujete cvičení s relaxací. Orientální tanec uvolňuje ztuhlou krční a bederní páteř, zmírňuje premenstruační syndrom a klimakterické potíže, předchází zažívacím problémům díky pozitivnímu působení na činnost žaludku a střev. Tento tanec vypadá velmi krásně, žensky a smyslně v provedení každé z Vás a pomáhá zvýšit Vaše sebevědomí. Tančíme na moderní svižnou hudbu, takže počítejte s tím, že se trochu zapotíte.

Přidejte se k nám a tančete s námi!

Pokročilé tanečnice – ÚT od 18h (od 12.2.2019)

V kurzu pro pokročilé tanečnice se učíme nové sestavy s různými tanečními pomůckami a společně pořádáme dobročinná vystoupení pro seniory.

Začátečnice/mírně pokročilé tanečnice – ÚT od 19h (od 12.2.2019)

V tomto kurzu se naučíte základy orientálního tance, každou hodinu se můžete těšit na nové prvky a jejich spojování do sestaviček. Na konci kurzu již budete umět zatančit jednoduchou sestavu a spojovat jednotlivé prvky v tanci.

Kde: Baráčnická rychta, K Šeberovu 805, Hrnčíře

Cena kurzu: 1500 Kč (15 hodin)

Více info: Taneční studio Dalila, www.dalila.cz, dalila@dalila.cz

Kurzy probíhají ve spolupráci s RC Baráček

 

 

HŠ YAMAHA

 

Program HŠ YAMAHA „Robátka“ je určen pro děti od 4 do 18 měsíců. Na jeho vývoji se podílela celá řada fundovaných odborníků z oblasti hudební pedagogiky, pediatrie a dětské neuropsychologie. Dětem jsou nabízeny nejrůznější možnosti zapojení do tvůrčího procesu (se zřetelem k úrovni jejich smyslových a senzomotorických zkušeností). Získávají tak první elementární povědomí o hudbě. Dalšími aktivizačními prvky jsou společný zpěv, poslech hudby a hudebně-pohybové hry. Plyšový tuleň Robbie, který děti provází, roste stejně jako ony a prožívá s nimi témata vycházející z jejich života – koupání, uspávání, jídlo, pohyb, nemoci. Jednoduché tematicky uspořádané příběhy s písněmi a básněmi obsažené v příručce pro rodiče jsou doplněny hudbou na CD.

Doporučený věk: od 4 do 18 měsíců
Online zápis na: 
www.yamahakurzy.cz
Informace na tel.: 731 066 100

Program HŠ YAMAHA „První krůčky k hudbě“ vychází z předpokladu, že všechny děti spontánně reagují na zvuky, tóny a rytmus. Obsahem jsou písně, vyprávění, hudebně pohybové a rytmické hry, poslech skladeb, hra na rytmické hudební nástroje (včetně doplňujících výtvarných a pracovních činností). Děti si zvykají na pobyt v kolektivu a učí se sociálním vztahům. Hravá forma všech činností a rozvoj přirozené zvědavosti jsou předpokladem pro úspěšné zvládnutí procesu učení v pozdějším věku. Každá hodina rozvíjí určité téma ze života dětí, které odpovídá jejich věku a zkušenostem. Ke každému tématu je připravena odpovídající píseň, báseň a poslechová ukázka, takže společně s příběhem a rytmickou nebo pohybovou hrou tvoří hodina jednotný celek. Díky aktivní účasti jednoho z rodičů (prarodičů), využívání zajímavých učebních materiálů-moderních zpěvníků, CD s nahrávkami písní a poslechových skladeb, leporel a dalších progresivních pomůcek, je působení cílené a intenzivní.

Doporučený věk: od 18 měsíců do 4 let
Online zápis na: 
www.yamahakurzy.cz
Informace na tel.: 731 066 100

 

Linda Malenovská

ŽENA VE SVÉM ŽIVLU pátek 8. 2., 24. 5., 21. 6. 2019, 18.00 - 21.00h ženský kruh s tancem

Ráda tančíš, potřebuješ rozproudit tělo, uvolnit mysl od myšlenek a starostí a nechat odplynout všechny nastřádané emoce? Odpočinout si, načerpat energii a třeba si i odnést inspiraci, jak využít dar našich emocí a ženské cykličnosti? Jsi velmi vítána. Co nás čeká? Naladění, rozcvičení, pohybové meditace a vizualizace, spontánní tanec a jednoduchá choreografie pro radost a vášeň v ženském těle. Vhodné pro každou ženu i bez předchozí taneční zkušenosti. Více info: https://www.lindamalenovska.cz/zena-ve-svem-zivlu-br/

TANEČNÍ CHOREO PRO ŽENY (ráno) pátek 8.2., 22. 2., 15. 3., 5. 4., 10. 5., 31. 5., 21. 6. 2019, 8.15 - 9.45h

Nácvik různých jednoduchých choreografií pro radost a vášeň v ženském těle. Pro všechny ženy, které rády tančí. Pro ty, které by tančit chtěly, ale zatím neměly odvahu nikam zajít. Pro ty, které chtějí zažít radost ze společného tance ve skupině. Pro ty, které chtějí rozhýbat tělo, načerpat energii a podpořit svou sebeúctu a sebehodnotu. Čeká nás rozcvička, nácvik choreografie, protažení. Vhodné pro každou ženu i bez předchozí taneční zkušenosti. Více info: https://www.lindamalenovska.cz/tanecni-choreo-pro-zeny2/

TANEČNÍ CHOREO PRO ŽENY (večer) pátek 8. 3., 22. 3., 5. 4. (pozor až od 18.30-20.00!), 10. 5.  2019 18.00 - 19.30h

Nácvik různých jednoduchých choreografií pro radost a vášeň v ženském těle. Pro všechny ženy, které rády tančí. Pro ty, které by tančit chtěly, ale zatím neměly odvahu nikam zajít. Pro ty, které chtějí zažít radost ze společného tance ve skupině. Pro ty, které chtějí rozhýbat tělo, načerpat energii a podpořit svou sebeúctu a sebehodnotu. Čeká nás rozcvička, nácvik choreografie, protažení. Vhodné pro každou ženu i bez předchozí taneční zkušenosti. Více info: https://www.lindamalenovska.cz/tanecni-choreo-pro-zeny1/

 

ATELIÉR AJA TERA

PONDĚLÍ  A  ČTVRTEK

16:30 – 17:30     KERAMIKA OD 3 LET

Pojďte si s námi zatočit na kruhu, vytvořit originální dlaždice. Vyzkoušíme si vázičky, zápichy do květníků, mozaiku, výrobu moderních broží, keramických závěsů, ptačích pítek, keramických mandal , výroba zvonkoher a dalších věcí.

CENA:                                    1 200,- Kč

16:30 – 17:30     VÝTVARKA  OD 4 LET

Tvoření mozaiky, základ kresby, výroba FIMO šperků, projekty, batikování a šablonování textilu, korálkování, floristika, výroba stínových loutek, tvoření sněžítek .

CENA:                                     1 100,- Kč

ÚTERÝ OD  10:00 – 10:45

DOPOLEDNÍ VÝTVARKA S MONTESSORI HERNIČKOU

 Otisky ovocem, malování na hrnečky, malování sádrových odlitků, výroba sněžítek, dinogami, výroba puzzle. Otisky tlapek do  keramiky, veselé hračky do vany a spousta jiného. Budeme vesele dovádět. Za vzornou práci následuje vždy motivační odměna J

Orientace dítěte v  běžném životě, budování sebedůvěry a úcty v jednoduchých čtyřech krocích (zařazení v  praktickém životě, psychosenzomotorika, kreativní sebevyjádření, komunikace ). Ukážeme směr a dítko si samo vybere tu správnou cestu J.

CENA:                                    600,- Kč

KONTAKT:  stangelici@gmail.com;  728 143 598

 

MODERNÍ TANEČNÍ LEKCE S TÝNOU

TANEČNÍ LEKTORKA KRISTÝNA ŠLINGROVÁ S DLOUHOLETOU PRAXÍ OTEVÍRÁ KURZ PRO DĚTI OD 5-TI LET

  1. 3-6 LET ATS DOMINO  (DISCO DANCE)

  1. 6 – 12 LET ČLENKA PĚVECKO-TANEČNÍCH SKUPIN 5 ANGELS A DIAMOND CATS

  1. OD 14 LET SE VĚNUJE TANEČNÍM STYLŮM HIP HOP A DANCEHALL S TANEČNÍ SKUPINOU ECDivas, ALE I DALŠÍM

  1. PRAXE V USA – LOS ANGELES; MILLENIUM DANCE COMPLEX aj.

ZAČÍNÁME  4.2. 2019 VŽDY  V PONDĚLÍ OD 17:15 – 18:15

LEKCE BUDOU ZAMĚŘENY JAK NA CHOREOGRAFIE UNDERGROUNDOVÉHO A KOMERČNÍHO TANCE, TAK I NA ROZVÍJENÍ FREESTYLU KAŽDÉHO TANEČNÍKA

CENA KURZU                                       1000,- Kč

KONTAKT:  Kristýna ŠLINGROVÁ

TEL: 774 206 431(po 18:00);  728 143 598 (kdykoliv)

E-MAIL: kristyna.slingrova@student.zatlanka.cz;  stangelici@gmail.com

INSTAGRAM: tynkaslingrova00, ecdivas

 

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

15.7.2019 – 19.7.2019                                              AŤ ZIJE STŘEDOVĚK

Chtěli jste se někdy stát princeznou, princem či králem? Tak teď máte šanci. Budeme tvořit z keramiky, drátovat, vyrábět mýdla, korálkovat ozdoby a šperky. Také si každý zvlášť postaví svůj vlastní hrad a vytvoří si vlastní hradní strašidlo.

22.7.2019 – 26.7.2019                        ÚSVIT A ZÁNIK DINOSAUŘÍ ŘÍŠE

Jak to asi vypadalo na Zemi na jejím počátku? Jak vypadali dinosauři, ale i rostliny a jiní živí tvorové? Jak vypadalo dinosauří vejce? Co všechno lze nalézt na archeologických nalezištích? Co je to fosílie? To se všechno dozvíte právě tady. A také si všechno vytvoříme a vyzkoušíme.

12.8.2019 – 16.8.2019                                                       RAKETOU NA MARS

Jak může vypadat robot a vlastnoručně postavená raketa? Jak vypadá meteorit a vesmírné krystaly? To všechno si tady vyzkoušíme  a vytvoříme. A možná se stihneme podívat i na skutečné Perseidy.

Cena jednotlivých turnusů je 1 650,- Kč. Obědy, odpolední svačiny, pitný režim, odměny a diplomy jsou zahrnuty v ceně. S sebou věci na lítačku, lahvičku na pití, krabici od bot, věci popř. na spaní. Tábor je vhodný i pro děti od 3 let.

KONTAKT:  728 143 598; stangelici@gmail.com

 

http://baracnicka-rychta-hrncire.cz